Novosti iz zadruge
Svehrvatska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – Kutina 2019.
Autor: Željka Ninčević, 13. 10. 2019.

U organizaciji Udruge Lijepa, 12. i 13. listopada 2019. održana je 28. državna i svehrvatska smotra Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje. Pozvana je i naša škola koja ima status međunarodne Eko škole te su nas predstavljale Matea, Lucija i Sara pod vodstvom učitelja Tomice. Izložbene prostore su prvenstveno krasili krušni proizvodi i plodovi zemlje iz lokalnog područja koje se učenici odjeveni u narodne nošnje svoga kraja dijelili brojnim posjetiteljima.

Naš štand je bio zapažen i zbog proizvoda naše zadruge Prizidnica te su posjetitelji imali priliku kupiti nagrađivano maslinovo i kantarionovo ulje. Svečani kulturno-umjetnički program, prigodni pozdravi predstavnika Udruge lijepa Naša, Grada Kutine, Sisačko-moslovačke županije i Visokog pokrovitelja, procesija i svečana Sveta misa odžali su se na gradskom trgu.

Veliki trud i umjeće kriju se u pripremi kruha i peciva vrijednih mama, baka, teta i sestara uz pomoć učenika. Ova smotra potiče svijest o zdravoj prehrani, ekološkoj poljoprivredi i očuvanju tradicije.